Karikatürcüler Derneğinin 42. Olağan Genel Kurul toplantısı İstanbul’da yapıldı.

Share Button

 

Karikatürcüler Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

Karikatürcüler Derneği’nin 42. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Karikatürcüler Derneğinin 42. Olağan Genel Kurulu 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat: 13:30‘da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Konferans Salonu’nda (Türkocağı Caddesi No. 1, Cağaloğlu / İSTANBUL) seçimli olarak toplanmıştır. 42. Olağan Genel Kurul Divan Başkanlığına Akdağ SAYDUT, Divan Başkan Yardımcılıklarına ise Haydar AKTÜRK, Hüsnü BERKALP, Haydar AKTÜRK ve Kürşat COŞKUN 41. Olağan Genel Kurul üyelerince oy çoğunluğuyla seçilmişlerdir.

Çalışma Raporu Burak ERGİN, Mali Rapor Mahmut AKGÜN, Denetleme Kurulu Raporu Refik TİNİŞ tarafından okunup üyelere bilgi verildikten sonra, her üç rapor da Genel Kurula katılan Karikatürcüler Derneği üyeleri tarafından açık oylama sonucunda oy çokluğu ile aklanmıştır.

Tahmini Bütçe ise Mahmut AKGÜN tarafından üyelere sunulmuştur.

Eleştiriler Bölümünde ise Raşit YAKALI, Semih BALCI, Devrim DEMİRAL, Muhittin KÖROĞLU, Tan ORAL, Kamil YAVUZ, Muhammed TUNÇSAN, Ayten KÖSE, Hasan EFE, Semih BALCI ve Ruhi İDACITÜRK konuşmacı olarak yer almışlardır. Eleştirilere bir önceki Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER cevap verdikten sonra Genel Kurula 45 dakika ara verilmiştir.

Genel Kurul Divan Başkanı Akdağ SAYDUT tarafından üyelere yapılan çağrı doğrultusunda dernek yönetimine aday olmak isteyenler Divan Kuruluna başvurmuşlardır.

Yapılan gizli oylama ve açık tasnif sonucunda; Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Metin PEKER, Mahmut AKGÜN, Burak ERGİN, Nuhsal IŞIN, İbrahim TUNCAY, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine, İlker EKİCİ, Turan ASAN, Hasan GÜMÜŞ, Kerem YÜCE, Ekin ÖZESKİCİ, Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine; Refik TİNİŞ, Emin ÇİZMECİ, Salih KÜÇÜK, Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine; Fahri Eyican, Ahmet TOPRAKOĞLU, Hüsnü BERKALP, Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine; Erdoğan BAŞOL, Özcan ÇALIŞKAN, Cem KOÇ, Disiplin Kurulu Yedek Üyeliklerine; Hamza AKIN, Vehbi ALTUNÇUL, Hakan EKEN seçilmişlerdir.

Karikatürcüler Derneği 42.Genel Kurulundan sonra 1969 yılından bugüne kadar süregelen geleneksel akşam yemeğinde üyelerimiz bir araya gelmişlerdir.

Karikatürcüler Derneği 42. Dönem Yönetimi olarak Genel Kurula katılan ve mazeret bildirerek katılamayan tüm değerli dostlarımıza teşekkür etmeyi görev biliyor, önümüzdeki süreçte çeşitli etkinliklerde birlikte olmayı diliyoruz.

Dernek üyelerimiz 2018

Katılımcı sayısı oldukça iyiydi.

Şevket Yalaz

Lütfü Çakın İsmet Efe İsa Efe

Karikatürcüler Derneği
Başkanı Metin Peker

Mümin Durmaz
Engin Selçuk

Nuhsal Işın Mehmet Duru
Lütfü Çakın İsmet Efe İsa Efe

Maltepe Belediye Başkanı
Ali Kılıç İsmet Efe

İsmet Efe Öznur Kalender

Cem Koç Ercan Baysal

Mehmet Duru

Adnan Taç Kürşat Coşkun

Engin Selçuk Kürşat Zaman

Katılımcılar

Genel kurul sonrası hatırat

Çizerler bir arada

Raşit Yakalı

Farklı illerden gelen çizerler

Çizerler bir arada

Trabzon temsilciliği

İzmir’den gelen çizerler

İzmirli çizerler

Serdar Gıcıklar

Kamil Yavuz

Kamil Yavuz Lütfü Çakın

Muhittin Köroğlu
Lütfü Çakın

Lütfü Çakın
M.Saim Bilge

İbrahim Atabey Metin Peker

İstanbul Hatırat