“AÇIK FİKİRLER” Sergisi Ankara’da açılacak.16 Mart 2019

Share Button

FAHRİYE ÇITAKLI ve AŞKIN AYRANCIOĞLU’ndan SERGİ; “AÇIK FİKİRLER”
Karikatür ve resim sanatçıları Fahriye Çıtaklı ve Aşkın Ayrancıoğlu’nun Resim, karikatür, illüstrasyon ve fotoğraf çalışmalarından oluşan “Açık Fikirler” adlı sergileri 15-25 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Osman Hamdi Bey Salonu’nda izlenebilir.
Açılışı 16 Mart Cumartesi günü saat 18:00’de yapılacak olan sergide iki sanatçının resim, karikatür, illüstrasyon ve fotoğraf dallarında yaklaşık 100 eseri bulunuyor…
Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin Mart-2019 bülteninde “Açık Fikirler” sergisi için şunlar yazılmış: “FAHRİYE ÇITAKLI ve AŞKINAYRANCIOĞLU güncel politika, aile, arkadaşlar, hayat, devlet, insan, doğa, emek, aşk gibi konulardaki fikirlerini karikatür, resim, fotoğraf ve illüstrasyonla kısa ve vurucu şekilde sunuyorlar. İki sanatçı da eserlerini ezber bozan, otorite sarsan, insanı silkeleyip kendine getiren şeyler anlatma çabası ile sergiliyorlar. Fahriye Çıtaklı ve Aşkın Ayrancıoğlu içinde bulunduğumuz zamanı ve onun kurallarını mizahi bir üslupla eleştiren sanatçılar olarak siz sanatseverleri sergilerine bekliyorlar.”

Fahriye Çıtaklı ve Aşkın Ayrancıoğlu
Sergi afişi
Sergi 16 Mart 2019
Sergi 16 Mart 2019 Ankara /Çankaya
sim ve Karikatür
Resim ve Karikatür bir arada
oğrafta var
Resim Karikatür ve Fotoğraf sergisi bir arada
hriye Çıtaklı
Fahriye Çıtaklı
oğraf
Fotograf
Açık Fikirler
Açık fikirler
fikirler
Açık fikirler sergisi